timeplan

TIMEPLAN

TORDAG 05.09.


Kl. 14.30

RADIO FJALER:

Å dyrke sin hage mens verda brenn.

Samtale med skaparane av Stumfilm, Rand Ensemble og Pusterom. Samtalen vert leia av Cecilie Lundsholt, teatersjef på Teater Vestland. 


Kl. 18.00 

opningsframsyning: DEAD AS A DODO

Wakka Wakka

Fjalerhallen


Kl. 20.00

STUMFILM (Urpremiere !)

Ine Marie Wilmann/Sara Li Stensrud/Rebekka Nilsson/ Silje Kise

Samvirket Scene 


Kl. 21.00

Opningsfest

Opningstalar, mingling og festivalbar.

Kaféscena Samvirket


Kl. 22.30

RAND ENSEMBLE 

Øyvind Osmo Eriksen 

Samvirket Scene



FREDAG 06.09.


Kl. 08.00

Morgenbad og morgenkaffi 

Hopp i fjorden med Dalsfjorduppen !

Badevika 


Kl. 10.00

Dead as a Dodo 

Wakka Wakka 

(Teaterdag for born - lukka framsyning)

Fjalerhallen 


Kl. 10.00

Det historiske slaget om Dale

Feil Teater

(Teaterdag for born - lukka framsyning)

Dale sentrum 


Kl. 11.00

KORN

Tiril Pharo

(Lukka framsyning for u. skulen) 

Fossevikja 


Kl. 12.00

Brochmann 1936 

Fjaler turnéteater

Kommunestyresalen 


Kl. 12.30

Dead as a Dodo

Wakka Wakka

(Teaterdag for born - lukka framsyning)

Fjalerhallen


Kl. 12.30

Det historiske slaget om Dale

Feil Teater

(Teaterdag for born - lukka framsyning)

Dale sentrum


Kl. 13.00

KORN

Tiril Pharo

(Lukka framsyning for u. skulen)

Fossevikja


Kl. 16.00

Radio Fjaler:

Mennesket i det totalitære samfunn

Ein samtale med skaparane av EPP, The People of the earth og Blodklubb. Samtalen vert leia av Arild Lindeberg.

Kaféscena Samvirket


Kl. 17.30

Pusterom 

Teater Vestland 

Trudvang 


Kl. 19.30 

EPP 

Theater Corpus 

Samvirket Scene 


Kl. 21.00 

BLODKLUBB 

Ferske scener 

FUS (Gamle Fjaler Ungdomsskule) 


LAURDAG 07.09.


Kl. 09.00

Morgenbad og morgenkaffi

Hopp i fjorden med Dalsfjorduppen !

Badevika


Kl. 10.00

Din tanke er fri ? 

Festivalsymposium med Rune Ottosen, Bård Wormdal og Arild Lindeberg. 

Kaféscena Samvirket 


Kl. 11.00 - 15.00 

Festivallaurdag for alle ! 

Musikk, aktivitetar for born, fredsmarsj, historiske talar om fridom, hester, utstillarar, mattorg og mykjer meir ! 



Kl. 13.30 - 15.20 

Utenfor bortenfor

(Puljer, oppstart kvart 20 .minutt ) 

Khio Master

Kjerringegjelet (skogen bak YX) 



kl. 15.00 

Spionkrigen 

Bård Wormdal 

Kaféscena Samvirket



kl. 18.00 

People of the earth 

Mezcolanza Theater

Trudvang 



kl. 19.30

My dinner with Putin 

Kate Pendry 

Fjalerhallen 



21.00 

Festivalnatt med REAL ONES ! 

Ein magisk kveld i Klokkargarden med musikalske overraskingar, bål, sal av mat og drikke - og eit av landets beste liveband! 

Klokkargarden, Jakob Sande-tunet. 



SUNDAG 08.09.



Kl. 11.00

KORN

Tiril Pharo

Fossevikja



kl. 12.00

People of the earth

Mezcolanza Theater

Trudvang



Kl. 14.00

Radio Fjaler:

Fridom frå sjukdom og svolt

Om husmannsbevegelsen på 1800-talet og kampen mot sult.

Ein samtale med skaparane av Korn og Blaff - og Fjaler Sogelag.

Naustet i Fossevikja



kl. 15.00

BLAFF (Urpremiere!)

Berit Einemo Frøysland

Samvirket Scene 



Kl. 18.00

KORN - og festivalavslutning !

Tiril Pharo

Fossevikja